Fransa’da hastaneye siber saldırı hükümeti alarma geçirdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, iki hastanenin ransomware (fidye yazılımı) saldırısına maruz kalmasından sonra, Fransa için siber güvenlik yatırımı yapıldığını duyurdu. Bu adıma sebep olarak hastanelere yapılan siber saldırılar gösterildi. Çünkü, Fransa Ulusal Güvenlik Teşkilatı tarafından Rus hackerların yaptığı duyurulan saldırının 3 yıla yayıldığı belirlendi.

Insurance Journal tarafından paylaşılan habere göre Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden bir yetkili yaptığı açıklamada, kamu kurumları ve hükümet şirketlerinin siber güvenlik çalışmaları için 500 milyon Euro bütçe ayrıldığını belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Fransız siber güvenlik şirketlerinin yıllık satışlarını artırmayı hedeflediği de aktarılıyor. Macron’un 2019’da 7.3 milyar Euro satış yapan firmaların 2025’te 25 milyar Euro satışa ulaşması ve iş sayısının 2 kat artırılması hedefi olduğu belirtiliyor.

Fransa Cumhurbaşkanının siber saldırıya maruz kalan hastanelerin başhekimleriyle görüşeceği aktarılırken konuyla ilgili çalışmaların devam edeceği de gelen bilgiler arasında.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.