Geceyi aydınlatan hava savunma sistemi: KORKUT

Türk savunma sanayii adına adeta bir gövde gösterisine sahne olan EFES-2022 Tatbikatı’na KORKUT Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi damga vurdu.

37 ülkeden binden fazla katılımcının görev yaptığı EFES-2022 Tatbikatı’nda düzenlenen gece atışlarına KORKUT Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi, hedeflerini başarı ile vurdu.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada;

“KORKUT ve modernize edilen 35 mm’lik hava savunma silah sistemlerimizle havadaki hedef de başarıyla vuruldu.” ifadelerine yer verildi.

KORKUT Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi

KORKUT Projesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava savunma yetenekleri, tehditlerdeki gelişmelere karşı etkin savunma yapabilmek amacıyla 35 mm Parçacıklı Mühimmatı (ATOMTM) da kullanabilen namlulu hava savunma sistemleri ile güçlendirildi.

KORKUT Silah Sistemi Aracı’nda (SSA) hedefin hassas şekilde ateş altına alınmasını sağlayan Atış Kontrol Radarı ile Komuta Kontrol Aracı’nda (KKA) hedeflerin tespitini gerçekleştiren üç boyutlu mobil arama radarı taktik ihtiyaçlara uygun olarak geliştirildi. Amfibik özellikli bu sistem Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava savunma alanındaki gücünü büyük oranda artıracak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.