İlk yıllarında Gmail adresi olarak tanımlanan ve sonrasında Google adresi şeklinde değiştirilen kimlik bilgileri bugün tüm Google hizmetlerine giriş bileti olarak görev yapıyor.

Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı

Cyber News'in haberine göre Geçen yıl Google kendisine özgü iki aşamalı güvenlik sistemini devreye aldı. Bu sistemde Google kimliğini girdikten sonra internete bağlı ve aynı kimliği kullandığınız diğer Android cihazınıza bir onay gönderiliyor.

Ekim ayı itibariyle 150 milyon kullanıcıya ulaşan iki aşamalı sistem sayesinde saldırıya uğrayan Google hesaplarında yüzde 50 azalma olduğu vurgulandı. Bu yıl daha fazla kullanıcıya yeni sistem ulaştırılacak.

Diğer taraftan Khan Academy’nin 18 milyon kullanıcısına güvenlik konusunda içerikler ulaştırması için 5 milyon dolar bağış yapan Google, gelecek ay hesap seviyesinde güvenliği arttıracak yeni bir özelliği devreye alacak. Ayrıca Google Asistan’da misafir modunun yaygınlaşması ve siyasilere güvenlik konusunda kurslar verilmesi de planlar arasında.