Güney Kore Donanması gelişimini sürdürüyor

Güney Kore Donanması, uçak gemisi ve otonom sualtı mayın imha aracı projelerinde gelişme kaydetmeye devam ediyor.

Güney Kore, F-35B (STOVL) savaş uçaklarını tedarik etmesinin ardından uçak gemisi projesini hızlandırdı. Güney Kore’de faaliyet gösteren JoongAng Ilbo haber sitesinde yer alan haberde, Güney Kore’nin LPX-II uçak gemisi projesinin detaylarının tamamlandığı ve gerekli bütçenin sağlanmasıyla resmi olarak başladığı aktarıldı.

LPX-II hafif uçak gemisinin; kısa kalkış ve F-35B (STOVL) savaş uçaklarının sahip olduğu dikey iniş kalkış özelliği için çok yönlü geniş güverteye sahip iki adadan oluşacak şekilde Hyundai Heavy Industries tarafından inşa edilmesi amaçlanıyor.

LPX-II hafif uçak gemisinin 2030 yılında suya indirilip Güney Kore Donanması’nın hizmetine girmesi planlanıyor.

Güney Kore, otonom sualtı mayın imha aracı projesinde de sona gelerek inşa edilen aracın donanmaya teslim edildiği açıklandı.

Yonhap’ın haberine göre, Güney Kore menşeli Daeyang Electric şirketi tarafından üretilen mayın imha aracının Güney Kore Donanması’na teslim edildiği ifade edildi. Daeyang Electric şirketi tarafından tasarlanıp geliştirilen mayın imha aracı, otonom bir şekilde mayınları tarayıp uzaktan patlayıcı yerleştirerek etkisiz hale getiriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.