Güney Kore Savunmasında Meteksan imzası

Kore Cumhuriyeti’nin ilk olarak 2017 yılında imzalanan sözleşme ile Meteksan Savunma müşterileri arasına girdiği, dünya genelinde deniz kuvvetleri ihtiyaçlarına yönelik, Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Yara Savunma Simulatörü’nün ikinci projesi de başlatıldı. Yapımı yine Kore Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek simülatör için, Meteksan Savunma tasarım ve danışmanlık sözleşmesi imzalandı.

Simulatör’ün ana amacı, gemide oluşacak olası bir hasarda, hareket kabiliyetine devam ederek en yakın bakım-onarım limanına intikali sağlamak olarak nitelendirilirken gemi personeline gerçekçi bir ortamda eğitim verilmesi gerektiğide vurgulanıyor.


 

Meteksan tarafından tasarlanan ve üretilerek anahtar teslim kullanıma sunulan Yara Savunma Simulatörü; gemi personeline, yara savunmaya hazır olma konusunda, uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun bir eğitim ortamı sunuyor.

Bugüne kadar 4 farklı ülkenin deniz kuvvetleri, Yara Savunma sisteminde Meteksan Savunma’yı tercih ederken bu durum firmayı, alanda lider konuma taşıdı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.