Güney Kore’den Polonya’ya denizaltı teklifi

Güney Kore, Polonya ile savunma iş birliğini denizcilik sektörüne de taşımak istiyor!

Güney Koreli Hanwha Group bünyesindeki Hanwha Ocean şirketi, Polonya ile denizcilik sektöründe sağlam bir ortaklık ve iş birliği yaratmak için bir dizi teklifte bulundu.

Hanwha Ocean, yeni denizaltı tedarikine yönelik olarak yürütülen Orka Projesi kapsamında Polonya Donanmasına KSS-III Denizaltısını sunmayı hedefliyor.

KSS-III Polonya 1

Şirket Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlediği basın toplantısında, Polonya ile bölgede stratejik bir iş birliği kurma konusundaki istekliliğini dile getirdi ve Polonya’ya yeni denizaltı üretimi de dahil olmak üzere bir dizi teklif sunduklarını açıkladı.

Basın toplantısında konuşan Hanwha Ocean Donanma Gemisi Uluslararası İşletme Başkanı Başkan Yardımcısı Sung Kyun Jeong, şirketin 3.600 tonluk KSS-III sınıfı denizaltıları Polonya’ya sağlamaya hazır olduklarını vurguladı.

Denizaltıların Güney Kore Donanması’nda aktif hizmette olduğunu ve dünyanın en iyi denizaltılarından biri olduğunu belirten Sung Kyun Jeong, bu gelişmiş denizaltıların Baltık Denizi’ne konuşlandırılmasının Polonya’nın caydırıcılık kabiliyetini arttıracak stratejik bir hamle olacağını ifade etti.

Toplantıda denizaltı tedarikinin dışında, Polonya ile güçlü bir endüstriyel ortaklığın kurulmasını içeren kapsamlı bir iş birliği ile ülkeye ekonomik ve endüstriyel faydalar sağlamasının beklendiği dile getirildi.

KSS-III Polonya 2

En son teknolojiye sahip denizaltılar tedarik etmenin yanı sıra, Polonya Donanması için temel denizaltı kursları, simülatörlerde taktik ve operasyonel eğitimleri ve gemi üzerinde eğitimleri de içeren kapsamlı eğitim programları öneren şirket aynı zamanda Güney Kore Donanması’nın da deniz denemeleri ve personel eğitimi için Polonya ile denizaltıların operasyon ve bakımına yönelik teknik bilgisini paylaşmaya istekli olduğunu vurguladı.

Şirket iş birliği teklifinde, Polonya’nın denizaltı filosunun kendi kendine yeterliliğini daha da güçlendirmek için ülke içinde bir Bakım, Onarım ve Revizyon Merkezi kurulmasının da yer aldığını belirtti. Bu merkezin teknik destek sağlamakla kalmayıp Polonya’nın denizaltı filosunu bağımsız olarak verimli bir şekilde sürdürmesine olanak tanıyacağı ifade edildi.

Hanwha Ocean, Polonya ile uzun süreli ve kapsamlı bir ortaklık yaratmak için sunulan iş birliği teklifinin yalnızca askeri projelerle sınırlı olmadığını, ticari gemi ve denizcilik projelerini de kapsayacağını belirtti.

Editör : Oğuzhan Karakuş

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.