Güney Kore’den yeni hava ve füze savunma sistemi

Güney Kore, özellikle Kuzey Kore’den gelebilecek balistik füzelere karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Seul, 50 ila 60 kilometre irtifalardan gelebilecek balistik füze tehditlerine karşı yeni uzun menzilli hava ve füze savunma sistemi (L-SAM) geliştirdi.

Güney Kore’nin yeni hava savunma sistemi, 26 Eylül Salı günü düzenlenecek askeri geçit töreni provaları esnasında görücüye çıktı.

F6tEXIXasAACb5

Yeni uzun menzilli hava ve füze savunma sistemi (L-SAM),  Güney Kore vatandaşlarını, ülkenin temel tesislerini ve altyapısını korumak amacıyla balistik füzelere karşı koymak için bir önleme füzesi sistemi olarak geliştirildi. L-SAM önleyicisinin geliştirilmesi, Pyongyang’ın oluşturduğu sürekli tehditler nedeniyle özel bir önem taşıyor. 

Yerel basında çıkan haberlere göre L-SAM, mevcut alt seviye savunma sistemini tamamlayacak şekilde, terminal aşamasının yüksek irtifalardan gelen tehditleri önleme kapasitesine sahip. 60 kilometre irtifada havadan gelen hedefleri düşürebilen L-SAM’ın konuşlandırılması, Güney Kore’nin mevcut füze savunma ağını tamamlayacak.

Güney Kore ordusu şu anda ABD yapımı Patriot hava savunma sistemini ve 40 kilometreye kadar irtifalardan gelen düşman füzelerine saldırabilen Güney Kore’nin Cheongung II orta menzilli karadan havaya füze silah sistemini işletiyor.

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.