Gürbağ Savunma ve Teknoloji AŞ’nin yeni silah taşıma aparatı: Sita Molle

2020 yılının son çeyreğinde Gürbağ Grup çatısı altında Ankara’da faaliyetlerine başlayan Gürbağ Savunma ve Teknoloji AŞ, ürün gamınını her geçen gün büyütüyor.

Savunma sanayii ve teknoloji sektörünün milli mühendislik ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışmalarına kesintisiz olarak devam eden Gürbağ Savunma ve Teknoloji, son olarak sahadaki personelin uzun namlulu silahları rahat bir şekilde taşımasına olanak sağlayacak Sita-Molle ismini verdiği uzun namlulu silah taşıma aparatı üretti.

Sita- Molle; balistik yeleklerde, hücum yeleklerinde, taktikal yeleklerde, askeri sırt çantalarında ve kemerde bulunan NATO standartlarında ki molle kanallarına takılarak makinalı tüfek, keskin nişancı tüfeği ve benzeri ağır silahların personel tarafından daha kolay taşınabilmesini ve personelin intikal veya bekleme sırasında daha az güç harcamasını sağlıyor.

Toplam ağırlığı 180 gram olan Sita-Molle, 15 kg ağırlığa kadar olan tüm silahlar ile kullanılabiliyor. Silah ağırlığının %85’ini gövdeye yükleyen sistem, intikal veya bekleme sırasında personelin rahat kullanımına olanak sağlıyor.

Sira Molle’nin halihazırda uyumlu olduğu silah modelleri şunlar: Sig Sauger SIG516, HK 417, SG 556, SAR 223T, SAR 223P, MPT 55K, MPT 76, SAR 56, M4A1 (Evrensel Picatinny Raya sahip modeller), BORA 12, KNT 76, SSG 08, Accuracy International AX50, LMT MWS 308, FN MINIMI (Evrensel Picatinny Raya sahip modeller), M60 makineli tüfeği (Evrensel Picatinny Raya sahip modeller), SAR-109T.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.