Tarih sahnesine çıktığından beri birçok çevresel faktöründe etkisiyle askerliğe ve savaşmaya başlayan Türkler, askeri tarihin en önemli parçalarından biri oldu.

Yüzlerce yıldır savaşan Türkler, birçok savaş aleti icat etti ve birçok savaş aletini de kullandı. Kullanım olanağı kalmayan araç-gereçler de müzelerde sergilenmeye başlandı.

MSB, İspanyol ordusu hakkındaki iddiaları yalanladı MSB, İspanyol ordusu hakkındaki iddiaları yalanladı

Metehan’dan bugüne kadar muharebe sahasında kullanılmış 50 binden fazla savaş aleti de Harbiye Askeri Müzesi’nde sergileniyor.

Gelişen teknoloji ve pandemi şartlarının müzeciliği etkilediği bu dönemde Milli Savunma Bakanlığı, Harbiye Askeri Müzesi’nin sanal ortama taşınmasına karar verdi. 50 binden fazla eser artık sanal ortamda ziyaretçiler ile buluşacak.

Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Kadim medeniyetimizin şah damarı güçlü kültürümüzdür. Metehan’dan günümüze kadar 50 binden fazla esere ev sahipliği yapan ve şanlı tarihimizin bir aynası olan Harbiye Askerî Müzesi, sizleri tek tıkla sanal geziye davet ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Harbiye Askeri Müzesi’nin sanal ortama taşınması sosyal medyada büyük ilgi gördü. Müzeyi ziyaret etmek için bu adresi kullanabilirsiniz.