Kahraman Türk ordusu karada ve havada teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyor.

Irak'ın kuzeyinde Gara'da tespit edilen 4 PKK'lı terörist Türk Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği başarılı hava operasyonuyla etkisiz hale getirilldi. Operasyonda teröristlerin barınakları da yerle bir edildi.

İsrailli savaş pilotlarından ''Netanyahu'' protestosu İsrailli savaş pilotlarından ''Netanyahu'' protestosu

Millî Savunma Bakanlığı yapılan hava operasyonunu resmî Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyindeki terör inlerini yerle bir etmeye devam ediyor. Gara’da tespit edilen 4 PKK’lı terörist daha Hava Kuvvetlerimizin düzenlediği başarılı hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi." ifadelerine yer verildi.

MSB'nin yaptığı diğer paylaşımla da gün içerisinde düzenlenen Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarında 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Açıklamada, "Güçlü, Kararlı ve Muktedir! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz teröristlerin inlerine yönelik operasyonları aralıksız sürdürüyor. Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında tespit edilen 5 PKK’lı terörist daha etkisiz hâle getirildi." ifadelerine yer verildi.