Türkiye’nin savunma sanayii alanındaki en büyük şirketlerinden biri olan HAVELSAN resmi Twitter ve Instagram hesaplarından AFAD ile "Afet Farkındalık Eğitimleri İş Birliği Protokolü" imzaladığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme

HAVELSAN tarafından resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada;

"HAVELSAN ve AFAD, 'Afet Farkındalık Eğitimleri İş Birliği Anlaşması' imzaladı. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. @manacar1 :'Bu eğitime ilk katılan kurumlardan biri olmaktan onur duyuyoruz.' AFAD Başkan Yardımcısı @HamzaTasdelen: 'Eğitim programımıza desteği için HAVELSAN'ı kutlarım." ifadelerine yer verildi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, AFAD'ın eğitim programına katılan ilk kurumlardan biri oldukları için onur duyduklarını belirtti. 

Verdiği acil durum eğitim desteğinden dolayı AFAD'a teşekkür eden Mehmet Akif Nacar, "Bu eğitimleri belki daha ileri taşıyabiliriz. Yazılım mühendisliği yoğun bir firma olarak, belki yeni uygulamalar, yeni cep telefonu, iletişim uygulamaları gibi konulara bir farkındalık getirebiliriz. Programın HAVELSAN ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.
2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini hatırlatan AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ise; "Bu protokol sayesinde HAVELSAN'da çalışan tüm arkadaşlarımızın bir afet farkındalık eğitimi almasını sağlamaya yönelik adım atmış olacağız. 2021 yılı bitmeden süreci tamamlayacağız." dedi.