HAVELSAN ile AFAD arasında afet eğitimi protokolü imzalandı

Türkiye’nin savunma sanayii alanındaki en büyük şirketlerinden biri olan HAVELSAN resmi Twitter ve Instagram hesaplarından AFAD ile “Afet Farkındalık Eğitimleri İş Birliği Protokolü” imzaladığını duyurdu.

HAVELSAN tarafından resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada;

“HAVELSAN ve AFAD, ‘Afet Farkındalık Eğitimleri İş Birliği Anlaşması’ imzaladı. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. @manacar1 :’Bu eğitime ilk katılan kurumlardan biri olmaktan onur duyuyoruz.’ AFAD Başkan Yardımcısı @HamzaTasdelen: ‘Eğitim programımıza desteği için HAVELSAN’ı kutlarım.” ifadelerine yer verildi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, AFAD’ın eğitim programına katılan ilk kurumlardan biri oldukları için onur duyduklarını belirtti. 

Verdiği acil durum eğitim desteğinden dolayı AFAD’a teşekkür eden Mehmet Akif Nacar, “Bu eğitimleri belki daha ileri taşıyabiliriz. Yazılım mühendisliği yoğun bir firma olarak, belki yeni uygulamalar, yeni cep telefonu, iletişim uygulamaları gibi konulara bir farkındalık getirebiliriz. Programın HAVELSAN ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini hatırlatan AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ise; “Bu protokol sayesinde HAVELSAN’da çalışan tüm arkadaşlarımızın bir afet farkındalık eğitimi almasını sağlamaya yönelik adım atmış olacağız. 2021 yılı bitmeden süreci tamamlayacağız.” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.