HAVELSAN’ın prestiji "Boeing B737MAX simülatörü" ile zirvelere uçtu

HAVELSAN sahip olduğu prestiji, ortaya koyduğu teknolojik çözümlerle her geçen gün daha yukarılara taşıyor.

HAVELSAN’ın Türk Hava Yolları için milli imkanlarla ürettiği “Boeing 737 MAX Tam Uçuş Simülatörü”, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’ndan en üst yetkinlik seviyesi olan Level D Sertifikasını almaya hak kazandı.

Resim

HAVELSAN’ın bu başarısı resmî Twitter hesabı üzerinden şu şekilde paylaşıldı:

“Türk Hava Yolları için tamamen milli imkanlarla ürettiğimiz Boeing 737 MAX Tam Uçuş Simülatörü, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’ndan en üst yetkinlik seviyesi olan Level D Sertifikasını aldı.”

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar şirket adına gurur veren gelişmeye ilişkin şunları söyledi: “Ülkemizin en önemli global şirketlerinden THY ile çalışmak bizim için büyük onur. Daha fazla iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Türk Hava Yolları CEO’su  Bilal Ekşi ise yaptığı açıklamada dünyanın önde gelen uçuş simülasyon üreticilerinden HAVELSAN’a güvendiklerini ve uzun vadeli iş birliklerini sürdürmeyi umduklarını dile getirdi.

HAVELSAN’ın Boeing 737 MAX Tam Uçuş Simülatörü’nün uçuş bölümü ve kokpiti aslına uygun bir şekilde tasarlandı. 
Gerçek veya simüle kokpit ekipmanlarının bulunduğu simülatörde 6 eksenli hareket sistemiyle gerçeğe yakın eğitimler son derece mümkün gözüküyor. Her türlü hava ve çevre koşullarına uygun olarak hareket etme kabiliyetine sahip olan üstün sertifikalı HAVELSAN simülatörü; düşük bakım maliyeti, “garanti, bakım ve mühendislik desteği” ile büyük avantaj sunuyor.

Editör : Betül Erdem

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.