Her alanda, her koşulda nöbette: KARGU İHA

İhracat potansiyeli ve muharebe sahasındaki etkin kullanımıyla KARGU İHA, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılıyını artırıyor.

Bugüne kadar 200’den fazla ihraç edilen KARGU, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin sahadan yaptığı anlık geri dönüşlerle her geçen gün yenileniyor ve güvenlik güçlerine daha nitelikli hizmet sağlıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı ve STM’nin projeye verdiği yoğunluk ve değer de ihracat potansiyelini artırıyor.

Tek er tarafından taşınabilen, görüş içi ve görüş ötesi hedefleri tespit ve imha etme kabiliyetine sahip, Taşınabilir Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA KARGU; görev bilgisayarı marifetiyle tamamen otonom şekilde seyrüsefer icra edebilirken operatör tarafından görev bölgesinde tespit edilen sabit veya hareketli hedefleri etkin ve isabetli şekilde imha edebiliyor.

“Man-in-the-Loop” prensibi ile tamamen operatör kontrolünde görev yapan KARGU, “Vurucu İHA Platformu (VİHA)” ve “Yer Kontrol Ünitesi” bileşenlerinden oluşuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve yabancı ülkelerin envanterinde yer alan KARGU; yüksek riskli, kompleks çatışma bölgelerindeki görüş içi ve ötesi hedeflerin tespit ve teyidini sağlayarak kullanıcı personele keşif, gözetleme, istihbarat ve hassas vuruş imkanı sağlıyor.

KARGU ayrıca, görev iptali ve eve dönüş fonksiyonları sayesinde tekrar kullanılabiliyor ve Elektro Optik ve Kızılötesi kameraları vasıtasıyla gece ve gündüz görev yapabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.