Hindistan’a siber saldırı riski

Hindistan’a yönelik siber saldırılar devam ediyor.

Çinli hackerların siber saldırıların artışından sonra Telekomünikasyon Departmanı (DOT), sitelerin güvenlik denetimini yaparak en kısa sürede uyumluluk sertifikası vermek için kendi web sitesindeki tüm kayıtlı portallara mesaj gönderdi.

The Indian Express’in haberine göre Telekomünikasyon Departmanı, internet sitelerinden çevrimiçi güvenliklerini ve bakanlıktaki yetkililer tarafından kullanılan sistemlerin güvenliklerinin yükseltilmesini istedi. Ayrıca Telekomünikasyon Departmanı, 31 Ağustos’a kadar web sitelerini ve web portallarını gov.in alanına taşımalarını isteyen tüm diğer bakanlıklara ve departmanlara bir yazı da gönderdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında Telekomünikasyon Departmanı tarafından tüm internet sitelerine gönderilen benzer yazılar hiçbir şekilde sonuç vermedi. Yazıda Telekomünikasyon Departmanı, bilgi sistemlerinin ve ilgili ağların sağlamlığı için bir güvenlik denetiminin gerekli olduğunu belirtmişti. Hindistanlı yetkililer, bu saldırıların çoğu DDOS (dağıtılmış hizmet reddi), kimlik avı, veri genişletme, uzaktan erişim aracı kötü amaçlı yazılımları ve keylogging niteliğinde olduğunu aktardı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.