Scorpius elektronik harp sisteminin (EW), farklı frekanslarda ve farklı yönlerde aynı anda birden fazla tehdidi tespit ederek hedef alabilen dünyadaki ilk elektronik harp sistemi (EW) olduğu vurgulandı.

Israel Defense'in haberine göre Scorpius elektronik harp sistemi, yeni nesil elektronik harp sistemlerinin vazgeçilmezi haline gelen Aktif Elektronik Taramalı Dizi Radarı (AESA) kullanıyor.

AESA'nın çoklu ışın yeteneği sayesinde Scorpius, hedeflere yönelik bölgeyi eş zamanlı olarak tarayabilir ve elektromanyetik spektrumda birden fazla tehdide müdahale etmek için dar odaklı ışınlar dağıtabilir.

Sistem, insansız hava araçları (İHA), savaş gemileri, seyir füzeleri, iletişim bağlantıları, LPOI radarlarıve daha birçok tehdidi tespit edebilir. Scorpius EW'nin eğitim versiyonu Ekim ayında İsrail'de düzenlenen çok uluslu Mavi Bayrak-2021 tatbikatında test edilmişti.

ABD'den daha fazla AT4 ve Carl-Gustaf mühimmatı siparişi ABD'den daha fazla AT4 ve Carl-Gustaf mühimmatı siparişi

Geçtiğimiz hafta İsrail Havacılık ve Uzay Sanayisi (IAI), GPS-GNSS navigasyon araçlarını parazitlenmelerden korumak üzere tasarladığı yenilikçi ADA Anti-Jam GPS Sistemi, son üç yılda İsrail Hava Kuvvetleri tarafından, F-16 savaş uçakları ve kullanımda bulunan bir dizi gelişmiş hava, kara, deniz platformuna başarıyla entegre edilmişti.