Günümüzde değişen teknoloji ile birlikte elde edilen kazanımlar kötü niyetli faaliyetler için de kullanılmaya devam ediyor.

Yeni saldırı alanı olan siber dünya, ülkeleri ve ordularını da tehdit altında bırakıyor. 

Bunun son örneği İngiltere'de yaşandı. İngiliz ordusunun Twitter ve Yotube hesabı, 'hacker'lar tarafından ele geçirildi.

BBC'nin haberine göre İngiliz ordusunun YouTube kanalında, milyarder iş insanı Elon Musk’ın kripto para ile ilgili videoları yayınlandı. Twitter’da ise, NFT’lerle ilgili birkaç gönderi 'retweet'lendi.

İngiltere ordusu sosyal medya hesaplarının 'hack'lendiği doğrulayarak bilgi güvenliğini son derece ciddiye aldıklarını ve sorunu çözdüklerini açıkladı. İhlal sonrası her iki hesap geri alındı.

Saldırganlar belirlenemedi

Ordu sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamada ise "Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz. Hesaplar yeniden adlandırıldı ve hack olayının arkasında kimin olduğu belli değil" ifadelerine yer verildi.

İngiliz ordusu olayın ardından Twitter hesabından araştırma yapılacağını duyurdu:

Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi? Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi?

Yayınımızdaki geçici kesinti için özür dileriz. Tam bir araştırma yapacağız ve bu olayın nasıl olduğunu öğreneceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler ve normal hizmet artık devam edecek.