İngiltere nükleer denizaltıları siber güvenlik için kullanacak

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/5O2As3MHj3SxwXiaej3ZYN” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Birleşik Krallık kendisine karşı siber saldırılara karşı nükleer silahları kullanmaya hazırlanıyor. The Guardian’da yer alan habere göre Birleşik Krallık’a gelişmiş teknoloji kullanılarak yapılan yıkıcı bir saldırıya nükleer silahlarla cevap verilecek.

Gelen bu haber Birleşik Krallık’ın Trident nükleer programının amacının değiştiği anlamına da geliyor. Çünkü bu program sadece Birleşik Krallık’a yapılacak kimyasal ve biyolojik tehditlere karşı geliştirilmişti.

Bu konuyu ortaya çıkaran belge için detaylı bilgi paylaşılmadı. Royal United Services Instititue Direktörü Tom Plant atılan adımın Birleşik Krallık hükümetinin önümüzdeki yıllarda yeni teknolojilerin bazılarını farklılık yaşayabileceğini gösterdiğini belirtti.

Bu gelişmeyle birlikte İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın nükleer silah stokuna ait üst sınırı kaldıracağı aktarıldı. 2020’lerin ortalarına kadar 180 adet olan hedefin 260’a yükseltilmesine izin verileceği belirtildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.