İran: Ermenistan’ın güvenliği İran’ın güvenliğidir

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile dün Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın Erivan’daki binasında bir araya geldi.

Abdullahiyan, Ermeni mevkidaşıyla görüşmesinde dikkat çeken bir açıklamalarda bulundu. Abdullahiyan Ermenistan’ın güvenliğini İran İslam Cumhuriyeti’nin ve bölgenin güvenliği olarak gördüklerini söyledi.

İran’ın Kapan Başkonsolosluğu’nun açılış töreni için Ermenistan’da bulunan Abdullahiyan, bu gelişmenin, İran ile Ermenistan arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğinin bir başka göstergesi olduğunu ifade etti.

Resim

Abdullahiyan açıklamasının devamında; Kafkasya’nın hassas bir dönemden geçtiğin söyleyerek İran’ın Kafkasya’da ülkelerin toprak bütünlüğüne bir ilke olarak saygı gösterilmesine ciddi önem verilmesi gerektiğine inandığını dile getirdi.

İran Dışişleri Bakanı, Tahran ve Erivan arasındaki ilişkilerin doğru yolda ve ilerlemesinden mutluluk duyduğunu ve İran’ın “Ermenistan’ın güvenliğini İran İslam Cumhuriyeti’nin güvenliği ve bölgenin güvenliği olarak gördüğe dikkat çekti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.