İran, İsrail’in sularını zehirlemek için siber saldırı düzenleyebilir

İsrail yönetiminin, ülkenin su kaynaklarının siber saldırı yoluyla zehirlenebileceğini düşündüğü ve bu konuda acil önlem almaya hazırlandığı bildirildi.

The Jerusalem Post tarafından yapılan habere göre İsrail hükümeti, İran’ın İsrail’in su altyapısına yönelik siber saldırı düzenleyebileceğinden endişeleniyor. İsrail Ulusal Altyapı, Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Yuval Steinitz konuyla ilgili yaptığı açıklamada; İsrail’in su altyapı sistemlerinin siber saldırılara karşı yetersiz olduğunu söyledi.

Bakan Steinitz, siber güvenliğin ve saldırılara karşı hazırlık düzeyinin artırılması için yetkililere seslendi. Durumun aciliyetini dile getiren Steinitz, acil harekete geçme talimatını da iletti.

Daha önce de yaşanmıştı

Nisan 2020’den İsrail yine böyle bir iddiada bulunmuştu. İddiaya göre İran, İsrail’in içme suyu sisteminde klor seviyesini yükseltmeyi hedefleyen bir siber saldırı gerçekleştirmişti. Su pompalarının işlenmiş olduğunun yaşanan bozulmayla anlaşıldığı öne sürülmüş ve İran’ın bu saldırı ile binlerce insanın ölümünü veya hastalanmasını amaç edindiği belirtilmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.