İsmail Demir, Haiti Savunma Bakanı ile "Niyet Beyanı" imzaladı

Liderlerin, siyasetçilerin, önde gelen akademisyenlerin, düşünürlerin, kanaat önderlerinin, diplomatların ve iş insanlarının her yıl biraraya gelerek, küresel ve bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele almalarını sağlayacak ve sorunlara çözüm önerileri getirecek bir diyalog platformu olan Antalya Diplomasi Forumu; savunma sanayii alanındaki iş birliklerine de kapı araladı.

Antalya Diplomasi Forumu’nda düzenlenen “Barışçıl Diplomasi ve İşbirliğinin Bir Bileşeni Olarak Savunma Sanayii” oturumunda yerli savunma sanayii şirketlerinin temsilcileri, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir liderliğinde bir araya geldi. 

İsmail Demir resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Antalya Diplomasi Forumu’nda düzenlenen “Barışçıl Diplomasi ve İşbirliğinin Bir Bileşeni Olarak Savunma Sanayii” oturumunda savunma sanayii alanında faaliyet gösteren temsilcilerle birlikte Türk savunma sanayiinin kabiliyetlerini yabancı ülke temsilcilerine aktardıklarını ifade etti. Yapılan paylaşımda, “Antalya Diplomasi Forumuna katılan misafir ülke bakanlarıyla “Barışçıl Diplomasi ve İşbirliğinin Bir Bileşeni Olarak Savunma Sanayii” başlıklı oturumda bir araya geldik. Sektör temsilcilerimizle birlikte Türk savunma sanayiinin kabiliyetlerini kendilerine anlattık.” ifadelerine yer verildi.

 İsmail Demir, bu görüşmelerin ileriki dönemlerde yapılacak iş birliklerinin temeli olacağına işaret etti.

Aradan çok geçmeden İsmail Demir ile Haiti Savunma Bakanı Jean Walnard Dorneval arasında savunma sanayii iş birliğinin geliştirilmesine yönelik Niyet Beyanı imzalandı.

Savunma Sanayii Başkanlığı; Türkiye ile Haiti arasındaki imzalanan anlaşmayı resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Paylaşımda,” Başkanımız İsmail Demir ile Haiti Savunma Bakanı Jean Walnard Dorneval, iki ülke arasında savunma sanayii işbirliğinin geliştirilmesine yönelik Niyet Beyanı imzaladı.” ifadelerine yer verildi.

Savunma sanayii alanında yaşanan bu gelişmeler savunma sanayii takipçilerini heyecanlandırmaya devam ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.