İsrail bir Asya ülkesine hücumbot teslim edecek

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/5Mt6SbIykDdeOZEHs2P633″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Doğu Akdeniz bölgesinde faaliyet gerçekleştiren Israel Shipyards Ltd., SHALDAG MK V hücumbotu ile Doğu Asya ülkelerinden birine yapılacak gemi tedarik ihalesini kazandı.

Naval News sitesinde yer alan haberde İsrail merkezli Israel Shipyards Ltd.’nin Asya’daki girişimlerine dair gelişmelere yer verildi. İki ülke arasında yapılan anlaşma; gemi inşası ile ilgili bilgi transferi, hücumbotu satın alan ülkenin tersanesini yükseltme ve geminin bakımı ile ilgili olarak verilecek eğitim faaliyetlerini içeriyor.

Sınıfının en büyük üyesi olan SHALDAG MK V hücumbotunun yüksek faydalı yük kapasitesi ve hızın yanında etkin manevra kabiliyeti gibi özellikler ile öne çıktığı ifade ediliyor. Ayrıca hücumbotun ateş gücü-deplasman açısından yüksek bir orana sahip olduğu ve Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) ve kıyı sularının korunması gibi deniz güvenliği operasyonlarında rol alacağı belirtiliyor.

SHALDAG MK V hücumbotun özellikleri ise:

Tam boy: 32. 65 m

Tam genişlik: 6.20 m

Deplasman: 95 ton (yaklaşık olarak)

Maksimum Hız: 40 knot üzeri

Seyir Siası: 12 knot hızda 1000 nm

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.