İsrail hükümetinin savunma şirketinden 5 yeni anlaşma

İsrail hükümetine ait Israel Aerospace Industries (IAI) şirketi, mühendis ve uzmanlarıyla birlikte çalışacak ve ürün geliştirecek beş startup ile anlaştı. Üretilmesi planlanan ürünlerin içerisinde sensörler ve yapay zeka da var.

Defense News tarafından yapılan habere göre, anlaşılan beş startup şirketin isimleri QuantLR, Aigent-Tech, DST, Scopoli ve FVMat. Startup şirketlerinin odak noktası ise insanları ve nesneleri takip etmek için sensörler, yapay zeka, gözetleme sistemleri, iniş takımları ve başka pek çok teknoloji olacak.

IAI şirketi; hava, kara ve denizde kullanılabilecek çeşitli savunma sistemleri üretiyor. Seçilen şirketlerden FVMat’ın odak noktası özgün yoğunluk ve sağlamlığa sahip materyaller olan meta-materyaller ile üretim ve tasarım yapmak. Firma IAI ile iniş takımları üzerine çalışacak.

Aigent-Tech daha öncesinde talep üzerine araç paylaşma için çözümler geliştirmişti. Aigent-Tech aynı zamanda navigasyon ve dağıtım teknolojilerinin verimliliğini arttıracak teknolojiler üretmekteydi. IAI ile birlikte DST gerçek zamanlı gözetleme üzerine çalışırken Scopoli ise insan ve nesne takibi üzerine çalışacak.  QuantLR’ın ise kuantum şifreleme teknolojileri üzerine çalıştığı biliniyor. 

IAI’nın belirttiğine göre geçen sene araştırma ve geliştirme aktiviteleri için geçen sene ayrılan miktar 900 milyon dolardı, ayrılan miktarın 191 milyon doları ise inovasyon grupları için kullanıldı. IAI’nın içerisinde yer alan The Innovation Center, stabil ve iyi yapılandırılmış bir şirketin içerisinde yer aldığı için yeni bir startup modeli.  The Innovation Center IAI’nın mühendislerine birkaç hafta içerisinde fikirlerini test etmeleri ve kanıt geliştirmeleri için fırsat sunmuş oluyor. The Innovation Center, ağustos ayında startuplar için çağrıda bulundu yapılan doksan başvuru arasından beşi seçildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.