İsrail ve Fas orduları arasında iş birliği anlaşması

İsrail, İbrahim Anlaşması imzalayarak normalleşmeye başladığı Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Fas ile askeri anlamda yakınlaşmaya devam ediyor.

İsrail Savunma Kuvvetleri’nin sözcüsü Avichay Adraee, üst düzey askeri yetkililerin, Fas’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Sözcü Adraee Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Üst düzey bir İsrail askeri heyeti Fas’ın başkenti Rabat’ı ziyaret ederek askeri iş birliği anlaşması imzaladı.” ifadelerini kullandı.

Görüşmede, her iki ülke yetkililerinin askeri iş birliğini geliştirme konusundaki isteklerini dile getirdiği, operasyonel ve istihbarat alanlarına ek olarak, eğitim ve rehabilitasyon alanlarında askeri iş birliği fırsatlarını masaya yatırdığı kaydedildi.

Açıklamada, taraflar arasında askeri iş birliği mutabakatı imzalandığı ve ortak eylem planı imzalanması için ortak bir askeri komitenin oluşturulması konusunda anlaşıldığı belirtildi.

25 Kasım 2021’de İsrail ve Fas, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın Rabat’ı ziyareti sırasında savunma ve güvenlik anlaşması imzalamıştı.

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.