İsrail’deki bir kurum daha siber saldırıya uğradı

İsrail Ulusal Güvenlik Enstitüsü’nün (Bituach Leumi) siber saldırıdan ötürü web sitesinin kapalı kaldığını doğruladı.

Israel Defense’in haberine göre enstitünün teknolojik güvenliğinden sorumlu personeller yaklaşık 2 saat boyunca we siteye erişemediklerini ve daha sonra çevrimiçi hale geldiğini aktardı. Ayrıca personeller, enstitünün veri güvenliğine herhangi bir zarar gelmediğini de vurguladı.

Enstitü Müdürü Alex Steingber konuyla ilgili olarak DDoS vurgusu yaparak, ”DoS veya DDoS sonucununda, sunucularımızda şiddetli bir trafik oluştu. Bunun sonucu olarakta sunucunun çöktüğünü gördük. Bu tarz saldırılar genellikle geçicidir ve çok fazla kaynak gerektirdiğinden uzun zaman sürdürülemez.” ifadelerini kullandı.

Siber güvenlik ekibinden uzman Einat Meron ise, ”DDoS saldırıları müşterilerin tarama alışkanlıkları aşinalığı göz önüne alındığında, kuruluş tarafından tanımlanan kurallara göre yönetilmelidir. Bu tarz saldırılar genel olarak daha karmaşık bir siber saldırıyı perdelemek için yapılır.” değerlendirmesinde bulundu.

Eylül ayında siber güvenlik devi Kaspersky tarafından ikinci çeyrekte tanımlanan 50.4 milyon kimlik avı vakasının yüzde 6.65’i İsrail’de görüldü. Bu oran İsrail’i, Brezilya’nın ardından dünyanın en büyük ikinci oltalama vakasının yaşandığı ülke konumuna yerleştirdi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.