İsrail’den bir NATO ülkesine 120mm tank mühimmatı satışı

İsrail, geliştirdiği tank mühimmatlarını farklı ülkelere sunmaya devam ediyor.

İsrail merkezli savunma şirketi Elbit Systems, bir NATO ülkesi ile 120mm tank mühimmatı satışı için 115 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

İsrailli şirket tarafından yapılan açıklamada, NATO ülkesi ile imzalanan sözleşmenin üç yıllık bir süre boyunca gerçekleştirileceği ve daha fazla mühimmat siparişi opsiyonu olduğu belirtildi.

Tank-Ammunition-120mm-Series-middle-banner

Gerçekleştirilen satış ile ilgili açıklama yapan Elbit Sytems Land Genel Müdürü Yehuda (Udi) Vered, “Bir NATO üyesinin daha tanklarını Elbit Systems’in yenilikçi 120mm tank mühimmatı ile silahlandırma kararından onur duyduk. Sözleşme, gelişmiş mühimmat portföyümüze yönelik güçlü bir güven oyu sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Elbit Sytems’ın mühimmat ailesi, hassas güdümlü roketler, uzun menzilli hassas havadan karaya füzeler, yüksek delici bombalar ve bir dizi yüksek performanslı mühimmat dahil olmak üzere, savunma ve iç güvenlik güçleri için çok çeşitli gelişmiş mühimmatlar içeriyor.

Şirket ayrıca savunma, yurt güvenliği ve kolluk kuvvetleri pazarlarına yönelik çok çeşitli küçük kalibreli mühimmat da üretiyor. Ayrıca Elbit Systems, uçakları havadan havaya ve uçaksavar ısı güdümlü füze tehdidine karşı korumak için işaret fişeği ürünleri de üretiyor.

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.