İsrailli firma ve Güney Kore arasında 50 milyon dolarlık anlaşma

Israel Avionics Industry (IAI) ve Güney Kore yaklaşık 50 milyon dolar değerinde bir güncelleme anlaşması yaptı. Anlaşma ile havacılık elektronik sistemlerinin güncellemesi yapılacak olan hava taşıtlarının içerisinde Kore Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmakta olan 3 farklı hava aracı yer alıyor.

Israel Avionics Industry’nin kendi sitesinde yayınladığı bilgilere göre anlaşma kapsamında kullanılmış olan hava araçlarının havacılık elektronik sistemleri yeni gelişmiş sistemler ile değiştirilecek. Güncellemesi tamamlanan hava araçları modern askeri ve sivil havacılık standartlarına uygun halde olacak.

IAI Genel Müdürü Yossi Melamed tarafından yapılan açıklamalara göre Güney Kore ile yaptıkları anlaşma Güney Kore’nin IAI bünyesinde geliştirilen sistemlere olan güvenini gösteriyor. Havacılık grubu Güney Kore ile olan ilişkilerini hem tedarikçi hem de müşteri olarak çift yönlü bir şekilde geliştirmek istiyor. Yossi Melamed yaptığı açıklamalarda ileride Güney Kore ile daha çok iş birliği ve anlaşma yapma planı içerisinde olduğunu belirtti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.