Tatbikat, 4 Visby sınıfı korvet destek gemisi ve HMS Carlskrona ve Finlandiya Donanması’nın FNS Uusimaa Hämeenmaa sınıfı mayın gemisi ile yapılıyor.

TCG SANCAKTAR ve TCG BAYRAKTAR'da 3 binin üzerinde yaralıya bakıldı TCG SANCAKTAR ve TCG BAYRAKTAR'da 3 binin üzerinde yaralıya bakıldı

Saab SFO’nun hedef uçağının yardımıyla, gemiler hızla alçak uçuş yapan hedeflerle gerçekçi bir şekilde eğitim yapabiliyorlar.

Tatbikatta, Fin mayın gemisi teknik olarak İsveç birliklerinin bir parçası olarak faaliyet gerçekleştirecek ancak Finlandiya Kıyı Filosu'nun (The Coastal Fleet) ulusal liderliğinde kalacak. Bu tatbikatta, diğer ülkelerden katılımcı olmayacak.

Tatbikat denizde yapılacak ve mayın gemisi Uusimaa İsveç’te demirlemeyecek. Tatbikat boyunca gemiler arasında mürettebat değişimi olmayacak. Bu tatbikat, iki ülke arasındaki diğer tatbikatlar arasında önceden planlandı ve Finlandiya Savunma Bakanlığı tarafından 2020 programına dahil edilen uluslararası bir tatbikat olarak kabul edildi.

31 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Hanö Körfezi’nde su üstü muharebeye odaklanan ikinci bir aşama gerçekleştirecek. Kallinge filosundan üç korvet, bir devriye gemisi, iki destek gemisi ve helikopterler katılacak.