İsveç ve Finlandiya, Baltık Denizi’nde ortak tatbikata başladı

Tatbikat, 4 Visby sınıfı korvet destek gemisi ve HMS Carlskrona ve Finlandiya Donanması’nın FNS Uusimaa Hämeenmaa sınıfı mayın gemisi ile yapılıyor.

Saab SFO’nun hedef uçağının yardımıyla, gemiler hızla alçak uçuş yapan hedeflerle gerçekçi bir şekilde eğitim yapabiliyorlar.

Tatbikatta, Fin mayın gemisi teknik olarak İsveç birliklerinin bir parçası olarak faaliyet gerçekleştirecek ancak Finlandiya Kıyı Filosu’nun (The Coastal Fleet) ulusal liderliğinde kalacak. Bu tatbikatta, diğer ülkelerden katılımcı olmayacak.

Tatbikat denizde yapılacak ve mayın gemisi Uusimaa İsveç’te demirlemeyecek. Tatbikat boyunca gemiler arasında mürettebat değişimi olmayacak. Bu tatbikat, iki ülke arasındaki diğer tatbikatlar arasında önceden planlandı ve Finlandiya Savunma Bakanlığı tarafından 2020 programına dahil edilen uluslararası bir tatbikat olarak kabul edildi.

31 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Hanö Körfezi’nde su üstü muharebeye odaklanan ikinci bir aşama gerçekleştirecek. Kallinge filosundan üç korvet, bir devriye gemisi, iki destek gemisi ve helikopterler katılacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.