İtalya, yeni açık deniz karakol gemisinin deniz denemelerine başladı

İtalyan Donanması, yeni açık deniz karakol gemisini hizmete almak için gün sayıyor.

Ortak Silahlanma İşbirliği Teşkilatı OCCAR tarafından yapılan açıklamada, Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA) programı kapsamında inşa edilen 3’üncü açık deniz karakol gemisi Thaon di Revel sınıfı Raimond Montecuccoli, Tiren Denizi’nin mavi sularında ilk kez denize açıldı.

PPA programının 3’üncü gemisi olan Raimond Montecuccoli, sac kesim töreninin gerçekleştirilmesinden 3 yıl sonra suya indirildi ve deniz denemelerine başlandı. Deniz denemeleri sırasında, sevk ve navigasyon performansları gibi önemli kriterlerin bir kısmı test edildi. İnşa edilen 3’üncü açık deniz karakol gemisinin İtalyan Donanmasına teslimi Ocak 2023’te planlanıyor.

İtalyan Fincantieri Tersanesi tarafından İtalyan Donanması için inşa edilen Thaon di Revel sınıfı açık deniz karakol gemileri, PPA programı kapsamında hayata geçirildi. Toplamda 16 adet açık deniz karakol gemisinin inşa edilip donanmaya teslim edilmesi planlanıyor.

PPA programı, gemilere önemli derecede etkinlik ve esneklik sağlarken, gemilerin gelişmiş çok amaçlı özelliklerle sahip olmasıyla farklı görevleri icra edebilmesi özelliğiyle öne çıkıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.