Jandarma termal kamera Şahingözü’nü teslim aldı

Teröristlerin korkulu rüyası olan yerli ve milli teçhizatlara bir yenisi daha eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Şahingözü-OD Termal Kameraların ilk teslimatlarının Jandarma Genel Komutanlığı’na yapıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Şahingözü-OD Termal Kameraların ilk teslimatları JGK’ya yapıldı. Tehditlerin detaylı belirlenmesi ve gözetlenmesi için ASELSAN tarafından geliştirilen sistem, gündüz-gece ve olumsuz hava koşullarında kullanılan 2. nesil termal kamera ve yüksek hassasiyetli gündüz kamerasına sahip” ifadelerine yer verildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı bu paylaşımın ardından yine resmi sosyal medya hesabından Şahingözü’nün özelliklerini içeren paylaşımda bulundu. Paylaşımda, “Termal Kamera, Gündüz Kamerası, Göze Zararsız Lazer Mesafe Bulucu,  Lazer Hedef Noktalayıcı, Sayısal Pusula ve Yer Konumlama Sistemi(GPS)” özelliklerine yer verildi.

Olumsuz hava koşullarında yüksek hassasiyetli

Tehditlerin detaylı belirlenmesi ve gözetlenmesi için ASELSAN tarafından geliştirilen sistemin, gündüz-gece ve olumsuz hava koşullarında kullanılan 2’nci nesil termal kamera ve yüksek hassasiyetli gündüz kamerasına sahip olduğu vurgulandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.