Kanada’nın Ontario eyaletinde Müslüman oldukları gerekçesiyle aynı aileden 4 kişiyi aracı ile çarparak öldüren ve 9 yaşındaki 1 çocuğu yaralayan Nathaniel Veltman isimli katil; 4 kez birinci derece cinayet, 1kez cinayete teşebbüs, kasten yaralamanın yanı sıra 2 kez de terör suçundan yargılanacak.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Kanada'da 4 kişiyi öldüren katil, bugün yeniden hakim karşısına çıktı.

Yayın yasağı getirilen yargılamada tekrar hakim karşısına çıkan Veltman’a yöneltilen suçlamalara, Ceza Kanunu'nun 83. Maddesi uyarınca 2 terör suçunun da eklendiği bildirilerek duruşmanın 21 Haziran’a ertelendiği aktarıldı.

“Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor “Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor

​Londra Polisi tarafından yapılan açıklamada, suçlamaların "terör suçlarını oluşturduğunu" belirlemek için RCMP, Kanada Başsavcılığı ve Kamu Savcılık Servisi ile birlikte çalıştıkları aktarıldı. Ayrıca şu anda zanlının  halka karşı bilinen veya şüphelenilen başka bir tehdit olmadığı dile getirildi.

Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Londra kentinde 6 Haziran’da yerel saatle 20.40’da, 20 yaşındaki Nathaniel Veltman isimli şahıs, Pakistan asıllı Müslüman bir aileye Hyde Park Yolu’nda kaldırımda yürüdükleri esnada aracı ile çarpmış, olayda aileden 4 kişi hayatını kaybetmiş, 9 yaşında 1 çocuk da ağır yaralanmıştı.

10 Haziran’da ilk kez hakim karşısına çıkan Veltman’ın yargılanmasına, 4 birinci derece cinayet, 1 cinayete teşebbüs ve kasten yaralama suçlamaları ile başlanmıştı.