Katar askeri heyeti Moskova’yı ziyaret ediyor

Katar, Rusya ve Çin ile askeri temaslarını sıklaştırdı.

Al Khaalej’in haberine göre Katar Silahlı Kuvvetleri’nden üst düzey bir askeri heyet Rusya’nın başkenti Moskova’yı ziyaret ederek başta askeri yetkililer olmak üzere temaslarda bulundu. Görüşmede iki ülke arasındaki askeri ilişkiler ve bunları geliştirmenin yolları ele alındı.

Heyete başkanlık eden Katar Emiri Muhafızları Komutanı Korgeneral Hazza bin Khalil Al-Shahwani, Rusya Federal Muhafızları Başkan Yardımcısı Oleg Klimentev ile bir araya geldi.

Katar Moskova Büyükelçisi Ahmed Bin Nasır el-Sani, Katar ve Rusya askeri heyetlerinin düzenli olarak eğitim ve bilgi toplama amacıyla karşılıklı ziyarette bulunduğunu belirterek Doha’ya S-400 hava savunma sistemi tedariki konusunda herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini açıklamıştı.

Ahmed Bin Nasır el-Sani, “Rusya ile Katar arasındaki iş birliği devam ediyor. Heyetlerimiz Rusya’ya geliyor, Rus heyetleri Katar’ı ziyaret ediyor. Eğitim, bilgi değişimi ve diğer alanlarla uğraşıyorlar. Katar için Rusya, tüm alanlarda stratejik ortak. Rusya Savunma Bakanlığı ile çok güzel ilişkilere sahibiz” ifadelerini kullanmıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.