Kıbrıs İkinci Barış Harekâtı’nın üzerinden 47 yıl geçti

Kıbrıs’taki Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından “Ayşe Tatile Çıksın!” parolasıyla başlatılan Kıbrıs İkinci Barış Harekâtı’nın üzerinden neredeyse yarım asır geçti.

Resim

Millî Savunma Bakanlığı, Kıbrıs’ı kan gölüne çeviren Rumların zulmüne son vermek için 47 yıl önce başlatılan Kıbrıs İkinci Barış Harekâtı’nda şehit düşen Mehmetçikleri ve soydaşlarımızı rahmet ve minnetle andığını ve Kıbrıs gazilerini ise saygıyla selamladıklarını duyurdu.

Resim

Millî Savunma Bakanlığı, resmî Twittter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Parola: “Ayşe Tatile Çıksın!” 47 yıl önce bugün mesajı alan Kahraman Mehmetçik, Kıbrıs Türkü’ne yönelik her türlü zulüm ve işkenceyi sona erdirmek için İkinci Barış Harekâtı’nı başlattı. Şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve tüm soydaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Kıbrıs Türkü’ne yönelik acımasızca zulmün son bulması için kahramanca ve fedakârca mücadele eden Gazilerimizi de saygıyla selamlıyoruz. Ebediyete intikal eden Gazilerimize Allah’tan rahmet, hayattaki Gazilerimize de sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye, dün olduğu gibi bugün de Kıbrıs ve dünyanın başka bölgelerinde yaşayan soydaşların hakkının çiğnenmemesi için uluslararası arenada diplomatik ve askerî mücadelesine devam ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.