Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı

Rusya'nın Moskova adlı savaş gemisinin Ukrayna askerleri tarafından vurulmasının ardından Ukrayna'ya yönelik saldırılarda artış yaşanmaya başladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, başkent Kiev'deki bir silah fabrikasının dün gece seyir füzeleriyle vurulduğunu bildirdi. 

Kiev'de büyük paniğe yol açan patlamanın ardından Bakanlık'tan gerilimi tırmandıracak yeni bir açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Rus topraklarında gerçekleştirdiği saldırılara yanıt olarak Kiev’e yönelik saldırıların daha da artacağına dikkat çekti.

Rusya'nın Ukrayna saldırısı: Kiev çevresinde çatışmalar sürüyor - Son  Dakika Dünya Haberleri | NTV Haber

Bakanlık ayrıca Mariupol'deki Azovstal çelik fabrikasının tamamen ele geçirildiğini, Ukrayna'da 30 kadar 'Polonyalı paralı askerin' öldürüldüğünü ve Kiev dışındaki bir askerî tesisin vurulduğunu açıkladı.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov konuya ilişkin açıklamasında, “Hava saldırısı sonucunda, Harkov bölgesindeki İzyum’da Polonya merkezli özel askerî şirketine bağlı bir paralı asker birimi ortadan kaldırıldı ve yaklaşık 30 Polonyalı paralı asker öldürüldü.”ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı: ABD her an Suriye'yi vurabilir

Bakanlık, kuşatma altındaki kıyı kenti Mariupol’da bulunan Ilich Çelik Fabrikası’nın bütün kontrolünün Rus güçlerine geçtiğini de bildirdi.

Haftalardır Rus güçleri tarafından kuşatılan Mariupol, Moskova’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya askerî operasyon başlatmasından bu yana şiddetli çatışmalara ve büyük ölçekli yıkıma tanık oluyor.