Kolombiya Savunma Bakanı’ndan Expodefensa’da STM’ye ziyaret

Türk savunma sanayiinin özgün çözümleri; Latin Amerika ve Karayipler’deki savunma ve güvenlik fuarı Expodefensa 2021’de boy gösteriyor.

Türkiye’den ASELSAN, OTOKAR, STM ve MKE’nin katıldığı fuar başta Kolombiyalı ziyaretçiler olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden gelenlerin büyük ilgisiyle devam ediyor.

Fuar kapsamında çok sayıda ziyaretçi ürünleri inceleme fırsatı yakalarken Kolombiyalı devlet yetkilileri de stantları ziyaret etti.

Kolombiya Savunma Bakanı Diego Molano Aponte de stantları ziyaret edenler arasındaydı. Bakan Aponte’nin ziyaret ettiği stantlar arasında STM de vardı.

STM standını ziyaret eden Aponte, STM’nin yerli ve son teknoloji özgün ürünlerine dair bilgiler de aldı. STM’nin Kolombiya Donanması için ürettiği CF3500 dahil olmak üzere özgün olarak geliştirilen ürünler hakkında bilgiler aldı.

Resim

Bakan Aponte’nin ziyareti STM’nin resmî Twitter hesabından, “Kolombiya Savunma Bakanı Sayın Diego Molano Aponte standımızı ziyaret ederek, Kolombiya Donanması için tasarladığımız CF3500 dahil olmak üzere müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdiğimiz denizcilik projelerimiz hakkında bilgi aldı.” ifadeleriyle paylaşıldı.

STM standının bir diğer ziyaretçisi de Kolombiya Savunma Bakan Yardımcısı Carlos Ríos oldu. Carlos Ríos stant ziyaretinde STM’nin taktik mini İHA sistemleri ve denizcilik projeleri hakkında bilgi aldı.

Resim

Kolombiya Savunma Bakanı ve Bakan Yardımcısı’nın STM standını ziyareti iki ülke arasındaki savunma sanayii alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi bakımından büyük önem arz ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.