Kuzey Koreli hacker grubu İsrail’in sistemlerine girdi

Uluslararası siber güvenlik firması ClearSky’ın iddiasına göre Lazarus Group isimli Kuzey Koreli hacker grup İsrail’in güvenliğini delip bilgisayar sistemlerine girdi. Middle East Monitor tarafından yayınlanan habere göre İsrail bu saldırının sistemlerine herhangi bir zarar vermediğini söyledi ancak çalınmış olabilecek herhangi bir hassas bilginin İran ile paylaşılmış olunabileceği düşüncesi hala devam ediyor. 

Grubun elinde yeterli tehdit unsuru var
ClearSky’ın ifadelerine göre Lazarus Group, İsrail’e saldırmak için kullanılabilecek önemli miktarda gizli bilgiyi elde etti. İsrail’in Savunma Bakanı da Kuzey Koreli grup tarafından hedef alındıklarını kabul etti. Savunma bakanının Times of Israel’e yaptığı açıklamalara göre hacker grup taklit etme ve sahte LinkedIn profilleri oluşturma gibi çeşitli teknikler kullanmış.

Hacker grup kılık değiştirerek verileri topladı
Hacker grup sosyal medyada yöneticiler, CEO’lar ve insan kaynakları departmanlarının önemli üyeleri gibi davrandı. Grup bu sahte hesaplar üzerinden İsrail’in savunma sektörünün büyük şirketlerinde çalışan insanlara ulaştı. Ulaştıkları önemli sektör çalışanlarına sahte iş teklifleri yönlendirdiler böylece hacker grup çalışanların bilgisayarlarının gizliliğini ihlal edip ağlarına sızarak hassas bilgiler elde etti. Hacker grup ayrıca şirketlerin resmi internet sitelerini de kullanmaya kalkıştı. 
Amerikan ve İsrailli görevlilerin söylediklerine göre “Hidden Cobra” olarak da bilinen Lazarus Group Kuzey Kore hükümeti tarafından destekleniyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.