KUZGUN Güdümlü Modüler Mühimmat Ailesi IDEF’te sergileniyor

“Milli Savunma için Milli Ar-Ge” sloganıyla çalışmalarını sürdüren TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), savunma sanayii alanında geliştirdiği önemli sistem projeleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet etmeye devam ediyor.

TÜBİTAK SAGE tarafından milli Ar-Ge ile geliştirilen birçok güdümlü ve güdümsüz mühimmat sistemleri, kritik alt bileşenler ve stratejik sistem platformları da IDEF 2021 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergiliyor.

Güdümlü modüler mühimmat ailesi KUZGUN, yeni nesil güdüm kitleri GÖKÇE ve GÖZDE, hava hava mühimmatları GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN, lazer güdümlü minyatür mühimmat BOZOK, alt bileşenler ISIL PİL, ATLAS, KÂŞİF, MİLKON ve birçok kritik yerli ve milli ürünler TÜBİTAK SAGE standında savunma sanayii ilgilileriyle buluştu.

KUZGUN-KY, KUZGUN-TJ ve KUZGUN-SS olarak adlandırılan ve KUZGUN Güdümlü Modüler Mühimmat Ailesinin üyesi olan 3 farklı KUZGUN mühimmatı TÜBİTAK SAGE’nin 14. salonda bulunan standında yerini aldı.

Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterinde bulunan başta F-16 ve SİHA’lar olmak üzere gelecekte kullanılacak MMU, HÜRJET, HÜRKUŞ gibi pek çok farklı platformlardan atılabilecek KUZGUN, 100 kilogramdan düşük bir ağırlığa sahip.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Müdürü Gürcan Okumuş geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda KUZGUN’un menzilini açıklamıştı. KUZGUN mühimmatının turbojet konfigürasyonu olan KUZGUN-TJ yaklaşık 245 kilometre menzile, KUZGUN-SS ise yaklaşık 110 kilometre menzile sahip olacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.