Letonya heyetinin Türk savunma şirketlerine ziyaretleri devam ediyor

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks, Türk savunma sanayii şirketlerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Türkiye ziyareti kapsamında Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin önde gelen otomotiv ve savunma sanayii şirketlerinden biri olan Otokar’ı ziyaret etti.

Otokar ziyaretini resmi Twitter hesabından duyuran Letonya Savunma Bakanı Pabriks, Otokar ziyaretinden olan memnuniyeti dile getirdi.

Letonya Savunma Bakanı Pabriks yaptığı paylaşımda, “Letonya topraklarında Türk askeri ürünlerini test etmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Letonya heyeti, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu ziyaret etti

Türkiye ziyareti kapsamında Türk savunma şirketlerine ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Letonya heyeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de bir görüştürme gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks’le ilişkilerimizi ve savunma sanayiindeki işbirliği imkanlarımızı değerlendirdik. İnsansız hava araçlarımıza ilgi gösteren 2’inci NATO müttefikimiz Letonya’yla işbirliğimizi geliştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye ziyareti kapsamında Letonya heyeti 7 Haziran 2021 tarihinde BAYKAR’ı ziyaret etmişti.

Bu ziyaret sonrası Letonya Savunma Bakanının yaptığı açıklamalar üzerine Letonya’nın Bayraktar TB2 SİHA sistemlerini edinecek 2’inci NATO ve AB ülkesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Letonya Savunma Bakanı Pabriks, BAYKAR ziyareti sonrası, “Harika resepsiyon için teşekkür ederim! Türk sanayisi araştırma ve geliştirmede en yüksek dünya standartlarına sahip ve NATO’da müttefik olarak buna çok değer veriyoruz. Hepinize başarılar diliyorum!” açıklamalarında bulunmuştu.

Ayrıca Bakan Pabriks, Twitter’da bir kullanıcının “Bayraktar TB2’yi ne zaman Letonya’da görebiliriz?” sorusuna “Umarım yakında” cevabını vermişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.