LIG Nex1’den 117 milyon dolarlık hafif torpido sözleşmesi

Güney Kore, torpido geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Güney Kore merkezli savunma şirketi LIG Nex1, Güney Kore’nin “Hafif Torpido-II Geliştirme Projesi” için Savunma Tedarik Programı İdaresi (DAPA) ile 154.9 milyar won (117 milyon dolar) değerinde bir sözleşme imzaladı.

Güney Koreli şirket tarafından yapılan açıklamada, Hafif Torpido II projesinin, düşman denizaltılarına angaje olan yüzey gemilerine entegre edilmiş mevcut kullanımda olan Blue Shark hafif torpidoların tespit ve saldırı yeteneklerini geliştirmeye yönelik bir proje olduğu ifade edildi.

Hafif Torpido II projesinin yalnızca düşmanın gelişen aldatmacasına tepki verme yeteneğine sahip olmakla kalmadığı, aynı zamanda uzaktan hızlı ve isabetli bir şekilde saldırarak bir hedefi hassas bir şekilde vurmasını sağladığı vurgulandı.

LIG Nex1, bahsi geçen projede düşman denizaltılarına karşı algılama ve saldırı yeteneklerini geliştirmek için yeni bir akustik algılama sensörünün geliştirilmesi gibi gizliliğe dayalı en son teknoloji trendlerini aktif olarak birleştirmeyi planlıyor. Bunun etkili konuşlandırmayı sağlaması ve dost gemilerin bekasını önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Blue Shark Hafif Torpido

Blue Shark, 2004 yılında Kore Cumhuriyeti Donanması için geliştirilmiş hafif bir denizaltı karşıtı torpido olarak biliniyor. Blue Shark torpido, su üstü gemilerine, helikopterlere ve deniz karakol uçaklarına konuşlandırılabiliyor.

Blue Shark, gemi karşıtı operasyonlarda fırlatıldığı andan itibaren hedef takibi yaparak hedef takibi sağlayan hassas vuruşlu bir silah olarak dikkat çekiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.