Lockheed Martin ve MilDef, mutabakat zaptı imzaladı

Merkezi İsveç’in Helsingborg kentinde bulunan MilDef Group, dünya lideri taktik Bilgi Teknolojileri çözümleriyle küresel bir pazara hizmet veriyor. 1997 yılında kurulan MilDef, kritik bilgi akışlarını ve sistemlerini koruyan askeri düzeyde donanım, yazılım ve hizmetler sağlıyor. Şirketin ürün portföyü, özel bilgisayarlar, sunucular, yönlendiriciler ve akıllı ekranlardan ve ilgili programlardan oluşuyor. 

Lockheed Martin de küresel bir güvenlik ve havacılık şirketi olarak faaliyetlerini yürütüyor. ABD’li şirket, İsveç Hava Kuvvetleri (SwAF) için C-130 Hercules taktik nakliye uçağını tedarik etti. Şimdi ise Lockheed Martin ve MilDef, İsveç’in askeri nakliye konusundaki yeni ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bir araya geliyor.

isveç c-130

Lockheed Martin’in Hava Hareketliliği ve Denizcilik Görevleri İş Hattı, İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tony Frese, “MilDef ve Lockheed Martin arasında doğal bir yakınlık var. Çünkü biz gelişmiş, kanıtlanmış ve bütünleşmiş çözümlerle gerçek taktiksel görev taleplerini destekleme konusunda uzmanlaştık” dedi. Sözlerinin devamında Frese şöyle söyledi: ‘’ Uzmanlığımızı MilDef ile uyumlu hale getirmek, İsveç endüstrisi ile ilişkilerimizi istihdam ve ekonomik faydalar yaratmak için genişletiyoruz. Aynı zamanda C-130J-30 Süper Hercules teklifimiz aracılığıyla İsveç’in hava gücü misyonunu destekliyor ve böylece Lockheed Martin’i güçlendiriyoruz.’’

MilDef Group CEO’su Daniel Ljunggren, “Bu ortaklık, son müşteriye mümkün olan en iyi çözümü sağlamak için endüstriyel işbirliğin öneminin altını çiziyor. Lockheed Martin tarafından bu önemli programın yerel ortağı olarak seçilmekten gerçekten onur duyuyoruz ve birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

SWaF şu anda taktik hava ikmal görevi gereksinimlerini karşılamak için bir C-130H filosu uçuruyor. İsveç’in Lockheed Martin ile bağlantıları arasında Sikorsky UH-60M Black Hawk helikopteri ve Patriot füze önleme sistemi de yer alıyor.

c130 hercules

Lockheed Martin, C-130H filosunu modernize etmeye hazırlanan SwAF’a C-130J-30 Super Hercules taktik hava nakliye uçağını teklif etmeye hazırlanıyor. Şirket tarafından bugüne kadar dünya çapında 540 adet C-130J uçağı teslim edildi ve uçak 20’den fazla uçuşa elverişlilik otoritesi tarafından sertifikalandırıldı. Super Hercules uçakları 3 milyon uçuş saatine ulaştı.

Editör: Ozan Akarsu

Editör : Ozan Akarsu

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.