Lockheed Martin’den dev anlaşma

Pentagon’un bir numaralı silah tedarikçisi Lockheed Martin Corp., yeni ‘‘Space Transport Layer’s Tranche 0’’ için Uzay Geliştirme Ajansı (Space Development Agency) ile 187,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Tranche 0 için yapılan 187,5 milyon dolarlık sözleşme, iki ana yüklenicinin toplamda 20 uydu inşa ettiği ilk test aşaması olacak. Birlikte çalışabilen ve güvenli bir örgüsel ağ oluşturmaya yönelik ilk adım olan Tranche 0, ortak operasyonlara yardımcı olacak ve askerler için ortaya çıkan tehditlerin önceden tahmin edilmesini sağlayacak.

Lockheed Martin Military Space Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kay Sears yaptığı açıklama, ‘‘Karadaki dördüncü ve beşinci nesil askerlerin ve taktik kuvvetlerin, tüm savaş alanlarında sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabildiği bir dünya görüyoruz. Birlikte çalışabilirlik ve savaş alanı bağlantısı, düşmanlarımızın önünde kalmak için kritik önem taşıyor’’ dedi.

Low Earth Orbit’te faaliyet gösteren 10 uydu, güvenli yüksek bant genişliğine sahip bulunuyor. Ayrıca uydular, düşük gecikmeli veri bağlantıları da sağlayabiliyorlar. Ek olarak, yeni Link 16 ağ bağlantısı faaliyete geçirilecek. Bu ağ bağlantısı F-16, F-22, F-35 gibi savaş uçaklarını, PAC-3 ve THAAD gibi füze savunma ağlarını, silah sistemlerini, Entegre Hava ve Füze Savunması (Integrated Air and Missile Defense/IAMD) ağlarını içeren sistemlere bağlanacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.