Lockheed Martin’e zehirli kimyasal suçlaması

Yerel bir haber sitesinin video konferansında konuşan Avukat John Morgan, ‘‘Genel iddialar, Lockheed Martin’deki çalışanların uzun yıllar boyunca bomba, füze testleri yaptığı ve bunun sonucunda zehirli kimyasalların doğaya salınması üzerine.’’ ifadelerini kullandı.

Bununla beraber, tesis yakınlarında yaşayan veya çalışan herkes adına ayrı birer dava daha açıldığı bildirildi. Morgan, ‘‘Şu anda Tangelo Park bölgesinde yaşayan çok sayıda insanın bu zehirli dumanı soluduklarını ve onları öldürebilecek hayatlarını tehdit eden hastalıklar geliştirdiklerini düşünüyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Avukat Mike Morgan’ın iddialarına göre, Lockheed Martin 1950’lerden beridir bölgede hendekler kazıp göletler oluşturarak, atıklarını bu göletlere atıyor.

Açılan her iki davada da Lockheed Martin’den tıbbi tedavi ve tazminat isteniyor. Yapılan açıklamada, belirtilen kimyasal ve toksinlerin, güçlü kanserojen maddeler içerdiği ve merkezi sinir sistemi, kalp, karaciğer, böbrekler, solunum sistemi, bağışıklık sistemi, iskelet sistemi, üreme sistemi ve endokrin sistemi dahil tüm insan vücuduna ve sistemlerine zarar verebileceği, ayrıca doğum kusurlarına ve gelişimsel bozukluklara sebep olabileceği belirtildi.

Lockeed Martin’den iddialara cevap geldi

Lockheed Martin’in sözcüsü John Torrisi, WESH 2 News’in davalarına şirket tarafından bakıldığını söyledi. Torrisi açıklamasında, ‘‘Bu iddianın ilk olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilen bir medya konferansında farkına vardık. Uzun süredir devam eden şikayetleri inceliyoruz.’’ dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.