Mahan Air siber saldırıya uğradı

Mahan Air’den yapılan açıklamada yapılan siber saldırının başarılı bir şekilde püskürtüldüğü ve bu saldırının ilk olmadığı belirtildi.

Times of Israel’in haberine göre Suriye, Yemen ve Irak’a yönelik şüpheli uçuşlarından ötürü uluslararası havacılık kurumları tarafından kara listeye alınan İran Devrim Muhafızları ile bağlantılı Mahan Air siber saldırının hedefi oldu.

Mahan Air’den yapılan açıklamada, ”Mahan Air, ülkedeki en önemli kurumlardan biridir ve şu anda birkaç kez siber saldırıya hedef oldu. Bilgisayar korsanları asla sistemimizi ele geçiremedi. Ağlarımız saldırı sonrası hala normal bir şekilde çalışıyor.” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca siber saldırıların uçuş programını veya yolcu durumlarını değiştirmediği belirtildi.

Bunun yanı sıra siber saldırının ardından Mahan Air’in web sitesine erişilemediği ve Mahan Air müşterilerine sms olarak siber saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Mahan Air, Irak, Yemen ve Suriye gibi sıcak çatışma bölgelerine İran Devrim Muhafızları tarafından silah ve cephane taşıması ile biliniyor.

Ekim ayında İran medyasının aktardığına göre henüz kim tarafından düzenlendiği bilinmeyen bir siber saldırı, İran genelindeki benzin istasyonlarını kullanılmaz hale getirmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.