Malezya Başbakanı’ndan MKE A.Ş. ile TUSAŞ’a ziyaret

Türkiye ile Malezya birçok alanda olduğu gibi savunma alanında da etkileşimini sürdürüyor.

Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Bin Yaakob, resmî ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi. Temasları kapsamında Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketini (MKE A.Ş) ziyaret eden Yaakob’u, Gazi Fişek Fabrikasına gelişinde Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve MKE Genel Müdürü Yasin Akdere ile karşıladı.

Fişek Fabrikasında incelemelerde bulunan Başbakan Yaakob’a faaliyetlere ilişkin brifing verildi. Ziyaretin sonunda Bakan Akar, Malezya Başbakanı Yaakob’a yerli ve millî üretim Millî Piyade Tüfeği hediye etti.

Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Bin Yaakob, MKE A.Ş ziyaretinin ardından kendisine eşlik eden Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’ye (TUSAŞ) geçti.

Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin de yer aldığı ziyarette, Başbakan Yaakob bir sürprizle karşılandı. Kendisini bekleyen Malezyalı öğrencilerle bir süre sohbet eden konuk Başbakan’a faaliyetlere ilişkin sunum yapıldı. 

Brifingin ardından yerli ve millî üretim Gökbey ve ATAK helikopterleri ile Hürkuş uçağı ve insansız hava aracı ANKA’nın gösteri uçuşunu seyreden Başbakan Yaakob ve Bakan Akar daha sonra Hürjet üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.