ABD’de Trump’ın mitingi sonrası Kongre binasına yürüyen Trump destekçilerinin binayı basması ve meydana gelen şiddet olaylarının yankıları devam ediyor.

Dün Trump’ın sosyal medya hesapları geçici süreliğine kapanmıştı. Facebook Ceosu Zuckerberg’in yaptığı açıklama ile Trump’ın hesaplarının en az iki hafta daha kapalı tutulacağı öğrenildi. Zuckerberg Facebook’ta yaptığı paylaşımda, "Trump'ın Facebook ve Instagram hesaplarının süresiz olarak, en az iki hafta daha iktidarın barışçıl devir teslimi gerçekleşene dek askıda olacağını" açıkladı. Trump’ın hesabıyla ilgili "Biz Başkan'ın hizmetimizi bu dönemde kullanmasına izin vermenin riskinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz." dedi ve "Bu nedenle Facebook ve Instagram hesaplarına koyduğumuz engeli belirsiz bir süre daha uzatıyoruz, en azından iki hafta yani iktidar devri barışçıl bir şekilde tamamlanmasına kadar." ifadesini ekledi.

Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu

Trump’ın diğer hesapları Twitter ve Snap gibi uygulamalarına da erişim yasağı gelmişti. Trump'ın “temelsiz iddilarını” paylaşması, şirket politikalarına aykırı olduğu belirtilmişti. Seçim gecesi de sonuçlarla ilgili yanıltıcı açıklamalar yüzünden tweet’leri silinmişti. Bu olaydan sonra Trump’ın hesabına 12 saat boyunca erişim yasağı gelmişti.