“Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor “Bütçe dostu” ucuz İHA’lar Ukrayna savaşını şekillendiriyor

Zelensky geçtiğimiz günlerde AB liderleri ile gerçekleştirdiği toplantıdan sonra şimdi de Angela Merkel'in daveti üzerine Berlin'e gidecek. Merkel ve Zelensky'nin Berlin’de birçok konuyu masaya yatırması bekleniyor. 

Tehnowar.ru’nun haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelensky’yi bir dizi temaslarda bulunmak üzere Berlin’e davet etti. İki liderin görüşmesi 12 Temmuz Pazartesi günü Almanya saati ile 19:00'da Berlin’de gerçekleşecek. 
 

Almanya Federal Hükümeti'nin resmi temsilcisi Steffen Seibert’in açıklamasına göre görüşmede birçok husus ele alınacak. Almanya ve Ukrayna'nın ikili ilişkileri, Doğu Ukrayna'daki çatışmaların sona erdirilmesi için Minsk Anlaşmaları’nın etkin hale getirilmesi, Ukrayna'daki reform süreci, ekonomik meseleler ve Rusya ile ilişkiler ele alınacak konular arasında. Bu sabah Almanya Federal Başkanı Frank-Walter Steinmeier ile görüşen Ukrayna devlet  başkanı Zelensky’nin, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ü ziyareti sırasında Merkel ile Nord Stream-2 hakkında önemli bir görüşme gerçekleştireceğini açıklamıştı.