Mi-28NM helikopterleri, bombardıman uçaklarına denk olacak

En yeni Rus saldırı helikopteri Mi-28NM’ler, 4 taneye kadar uzun menzilli seyir füzesi taşıma kabiliyetine sahip olacak.

İzvestiya’nın haberinde, maksimum menzili 100 km olan “İzdeliye 305” seyir füzelerinin uçuş testlerinin devam ettiğinin altı çizilirken, bahsi geçen füzelerin mühimmat deposu, karakol ve diğer askeri stratejik altyapı noktalarının imha edilmesinde son derece önemli olduğu belirtildi. 

Haber metninde, kaynağın yeni helikopterlerin 4 adede kadar seyir füzesi taşıyabilme özelliğine vurgu yaptığı belirtilirken bu sayede helikopterlerin, bombardıman uçaklarıyla kıyaslayanabilir bir saldırı gücüne sahip olduğuna ilişkin ifadelere de yer verildi.

Yeni araçların hem keşif hem de kara ve hava hedeflerinin imhası görevlerini yerine getirebilecek şekilde donatıldığı aktarılırken kalibresi 20 mm’ye kadar olan delici mermilere karşı dayanıklı zırhının bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Ayrıca 18 Mayıs’ta Mi-28NM tipi helikopterlerinin yeni nesil güdümlü ve güdümsüz füzeleri bünyesine kazandırdığı açıklanmıştı.

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.