OSB'lerden deprem bölgelerine önemli destek OSB'lerden deprem bölgelerine önemli destek

Microsoft, kullanıcılarının karşısına yeni ve şaşırtıcı bir gelişmeyle daha çıkıyor. Microsoft ölen kişilerin bilgilerini kullanarak yapacağı sohbet robotunun patentini aldı. Patent dosyasındaki bilgilerde robot "görüntülere, ses verilerine, sosyal medya gönderilerine, elektronik mesajlara" dayalı olarak harekete geçecek.

Patent ayrıca görüntü, derinlik bilgileri ya da video verileriyle belirli kişilerin iki ya da üç boyutlu modellerinin oluşturulabileceğini içeriyor.

Daha önce filmlere konu olan bu durum Ekim 2020’de de Kim Kardashian için kullanılmıştı. Kanye West, Kim Kardashian’ın doğum günü için ölen babası Robert Kardashian'ın hologramını satın almıştı.

Başka şirketler de sohbet robotu için çalışıyor

Microsoft’un dışında başka şirketler de ölen kişilerin verilerini kullanarak onu taklit eden bir sohbet robotu oluşturmaya çalışıyor.

Bir teknoloji şirketi olan Luka’nın kurucu ortağı Eugenia Kuyda, trafik kazasında ölen arkadaşı Roman Mazurenko’nun 8 bin satırlık mesajlarını kullanarak onun konuşmasını taklit eden bir robot oluşturmaya çalışmıştı.