Milli gurur ANKA’nın teslimatı yapıldı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii insansız hava aracı olan ANKA’ teslimatı gerçekleşti. ANKA’nın dikkat çeken özellikleri arasında, anlık hedef tespiti yapabilme, takip ve imha kabiliyetlerini artırıldı. TUSAŞ tarafından daha önce teslim edilen 3 ANKA hava aracının Otomatik Tanımlama Sistemi ile modifikasyonları bu teslimatla birlikte yapıldı. Türkiye’nin tüm deniz sınırlarında 7/24 keşif ve gözetleme yeteneğine sahip.

ANLIK BİLGİ AKTARIMI YAPABİLİYOR 

İlk kez İHA’ya entegre Otomatik Tanımlama Sistemi yeteneği sayesinde tüm deniz üstü unsurlarının kimlik bilgilerinin tespit yeteneği kazandırılan ANKA’lar, tüm radar, görüntü ve otomatik tanımlama sistemi istihbarat bilgilerini anlık olarak iletilebiliyor. 

Deniz üstü ve kara hedeflerinin uzaktan tespiti ve teşhisini, hareketli hedeflerin tespitini ve takibini yapabilen, menzili artırılmış SARPER , SAR/ ISAR/ Deniz Arama Radarı ilk defa ANKA hava aracı üzerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hizmetine sunulmuş oldu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii teslimat bilgilerini resmi sosyal medya hesabından paylaştı. Yapılan paylaşımda “Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı. Yapılan paylaşımda “Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait birlik ve gemilerin harekâta hazırlık seviyelerini artırmak, idame ettirmek ve kuvvetler arası müşterek harekât kabiliyetini geliştirmek maksadıyla F-16 uçaklarımızın da katılımıyla Ege Denizi’nde eğitimler icra edildi.” ifadeleri kullanıldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.